Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Tüccar Emmi Rehberi (Nağmıdiğer Trade Sistemi) ''Devam Edecek''

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#1
İlerleyen zamanlarda aşağıdaki linkte ileri düzey video rehberi paylaşacağım.
https://www.youtube.com/channel/UCOc40YNHhtQZcfes4uwuuwQ/videos
Yine çay kahve alıp arkamıza yaslanma rehberlerimizden bir diğerine daha hoş geldiniz. Belki çok düzenli olmayabilir ama oyunun çıkışında bulunacak bilgilere ağırlık vermekle beraber, aklıma şu saatteki enerjimle getirebildiklerimi sizlerle paylaşacağım. İlerleyen zamanlarda ekelemeler ve düzenlemeler yapacak olup gelen her türlü soruya da cevap vereceğim.

TİCARET


A. Giriş
B. Ticari Malzeme Alımı
C. Malzeme Taşıması
D. Haydutlar!
E. Satış ve Pazarlık
F. Kaçakçılık
G. Saraya Mal Satışı (Imperial delivery'nin karşılığını bilmiyorum)
H. Bomba Fırsat Satışları
I. Diğer(Contribution/energ, Node bağlantıları ve dahili diğer bilgiler)


A. Giriş

Ticaret, dürüst olmak gerekirse oyunda para kazanma yolları arasında en zahmetli olup en çok para kazandırabilecek - ki belki de en çok o kazandırıyor- meslek gruplarından biridir. Başlangıçta elde ettiğiniz gelir bir dişin kavuğunu doldurmasa da zaman için seviyenizin yükselmesiyle beraber daha büyük karlara ulaşabilirsiniz.

Artıları:
+Birçok işlemi işçileri kullanarak yaptırtabilirsiniz.
+Grindden elde ettiğiniz, ticarette satılabilir mallardan daha fazla kazanırsınız.
+Malzeme taşırken hedefi koyarsınız haritadan otomatik gitmeye alır, çayınızı alıp arkanıza yaslanıp oyunun sinematik görünümüne de girmesiyle görsel keyfin ve manzaraların tadını çıkarırsınız.
+Bir çok yer görüp insanlarla sosyalliğiniz arttığından, bilgi birikimine bağlı olan enerji sisteminde avantajlı olur enerji kazanırsınız.
+Oyunda valuepack gibi parayla ya da emek ve şansla elde edilebilen premiumsal itemlerin hiçbirine pek de ihtiyaç duymazsınız.
+Kimseye el açmadan para kasabilirsiniz.
+Diğer mesleklerle bağlantılı olduğundan beraber gelişmesi. (Processing/işleme, zanaatkarlık)
+Oyun da haydutlar sebebiyle gideceğiniz yollar olsun, sattığınız ürüne gösterilen rağbet sebebiyle olsun oyun haritasında daha büyük bir hakimiyet kurup avucunuz içinde piyasayla oynamanın verdiği keyif.


Eksileri:
-Kasması çok ciddi emek istiyor olması.
-Başlangıçta motive edecek bir gelirinin olmaması.
-Kasması için çok fazla zaman istemesi.
-Otomatik göndermeye bırakıldığında haydutlarla çıkan sıkıntılar.
-İnsanlar kasarken siz ustalaşıncaya kadar bu konuda onlar levelde ve parada sizden ileri olduklarından halinize acınması.


B.Ticari Malzeme alımıOyunda, arayüzde sağ yukarıda bulunan mini haritanın yanında bir ''büyüteç'' simgesi var üzerinde ''NPC'' yazan. Bu sizin can dostunuz olacaktır. Oraya tıkladığınızda 'Tüccar/Trademanager'' yazan sekmeye tıkladığınızda sizi en yakın trademanager a götürür. (Ticaret müdürü de diyeibliriz. Bu kişiler mal satın alıp bir diğerine sattığımız kişilerdir.)(Resim google görsellerden alıntıdır.)

Bu NPC lere gelip ''R'' tıkladığınızda aşağıda seçenekler bulunacaktır oradan Trade/Ticaret e tıklayarak, satılan ürünler yukarıdaki resimde olduğu gibi görünecektir. Sol tarafta işte ''çeşitli ürünler, lüks eşyalar, pazarlık malzemeler vs'' gibi kategoriler var.

Her ürünü satın alamayacaksınız başta lever kısıtlaması olduğu için, ancak almak istediğinize karar verdiğinizde (levelinizin ve paranızın yettiği, stocklarda bulunduğu takdirde), ekleye tıklayıp aşağıda miktar giriyoruz. En sağ altta girdiğimiz çeşitli ürünlerden farklı miktarlarda total alışveriş maliyeti, ne kadar ağırlık yapacağı gibi bilgiler mevcut. Ordan Satın al dedikten sonra işlem gerçekleşmiş oluyor.

Unutmamak gerekir ki 1 enerji harcayarak bu ürünün hangi ticaret noktasında hangi değerde satıldığı görülebilir. Resimde soldaki yüzdelikler normade itemin klasik fiyatına göre ne halde olduğunu gösterir. Dolayısıyla ben ürünlerinin fiyatlarının %100 ün altından almayı tavsiye ediyorum ki daha çok kar elde edesiniz.

Önemli not: Eğer yanınızda bine hayvanınız varsa oyun otomatik olarak onun envanterine atmaya çalışır. Taşıma konusuna sonra değineceğim bu konuda.

C. Malzeme Taşıması


Arkadaşlar ticaret ürünlerinin taşınmasının genel olarak 5 yolu vardır.

1. Yol: Trademanager/Ticaret müdüründen aldığınız bu itemler doğrudan inventorinize koyarsınız. Sırtınızda yük olur. Bir nevi amele olursunuz. Hareket hızınızı kaybeder, zıplama koşma gibi bir çok fonksiyonunuzdan mahrum kalırsınız. Bu moddayken oyunun 3 temel sağlık skillerinden olan ''Strengh/Güç'' kasmış olursunuz ayrıca. Yani ne kadar sırtınızda bu yükle karakteriniz yürürse o kadar gücünüz artar, yani ağırlık taşıma kapasiteniz gelişir.

Özel not: Karakter ağırlıktan dolayı hafif koşmayı dahi bırakıyor aldığınız miktara göre. Hal böyle oldu mu yapacağınız işlem q+w yaparak takla atmak olacaktır :)2. Yol: Binek kullanımı; genel olarak at ve eşek kullanılabilir. (Oyunun ilerleyen safhalarında ''Fil'' de girecektir. Bu konuda buna değinmeyeceğim ama temelde aynı mantıktır.) Eşekler daha çok ağırlık taşımalarının yanı sıra, ciğerleri daha geniştir :D Daha uzun süre dayanırlar. Atlar ise diğer taraftan daha az yük alsalar da çok daha hızlı olduklarından uzun süreli ticarette çok daha fazla mal taşıyabilirler. At nalı, eğer gibi çeşitli malzemeler ile donatilabilirler.

Özel not: http://bdoforumtr.com/threads/ticaret-için-bir-bugı-Çözüm-olarak-kullanmak.71/
;) (Umarım banlamazlar bunu halka açık yapıyorum diye...)

3. Yol: Vagon, at arabası kullanmak :D En sevdiğimdir şahsen. Oldukça ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir. Dayanıklılığı çok yüksektir. Ayrıca ticaret yaptığınızı hissettiren yegane yoldur; haritadan gideceğiniz yeri işaretleyi ''T'' ye bastığınız otomatik bir şekilde gider bu araç. Siz de kahvenizi alırsınız, eski windows ekran koruyucuları misali oyun türlü türlü sinematik modlara geçtikçe sizde arkanıza yaslanır manzaranın tadını çıkartırsınız.
Atarabasına çeşitli ek parçalar takılabilmekte, aracınızı tamir edebileceğiniz kitler de taşıyabilirsiniz tekeri mekeri kırıldı hesabı (Canı azalırsa demek istediğim), Onu hızlandıracak, yük kapasitesini artıracak, dayanıklılık ekleyecek parçalarla da donatabilirsiniz.

4.Yol: Bankaları kullanarak malzemeleri aktartmak. Oyunda (Açılacak olan tahmini haliyle) 3 bölge olacaktır. Bunlar ;
Balenos
Serendia
Calpheon

Bölgeleri. Her bölgenin kendi içinde şehir köy kasabaları bulunmakta. Her bölgenin bankası diğerlerinden bağımsızdır. Balenos şehrindeki malzemelerinizi Serendia bölgesine aktarmak için bankalar içerisinde ''Trasport''/''Aktarma/Taşıma'' seçeneği vardır. İşte biz bunu bankamıza itemleri koyarak aktarma yoluyla ticarette de kullanabiliyoruz. Bankaya gidip ''R'' bastığınızda açılan ekranda ''Trasport'' a tıklayacak yine aşağıdaki resim açılacak. Oradan Send/Gönder e tıklayarak önce göndereceğimiz yeri ayarlıyoruz. Daha sonra Gönderme şeklimizi ayarlıyoruz. Bu kara yolu varsa sadece ''vagon'' yazar, deniz, nehir kenarında olan bir bölgeyse ''gemiyle'' yazar. Ücretleri aynıdır. Her şeyi seçip itemlerimizi yerleştirdikten sonra gönder e basıyorsunuz ve iş bitiyor.

Süre mesafeye göre değişmekle beraber, hedef bankaya yine ''transport'' tıkladığınızda gelen ürünlerin varlığını orda görebilirsiniz. Bazen haritada mavi bir hediye paketi şeklinde gözüküyor malınızın aktarımı, bu gelen oyunda olacak mı emin değilim.5. Yol:
Balık rehberindeki bir misalle, kendi botunuz/geminiz in envanterine malzemeleri atarak deniz yoluyla taşımanız. Zengin işidir :D

D. Haydutlar!


Adı üzerinde bu bahtavarlar, ancak siz ticaret ürünlerine sahipken ortaya çıkarlar. Haritada aşağıdaki resimdeki gibi kırmızı ikon içindeki suratlarıyla gösterilir. Yolları keserler ve dinamiktir, hareket ederler. Aracınızı patlatabilir, sizi öldürürler. Taşıdığınız malları da kaybedersiniz bir kısmını, çalıyorlar çünkü :D

Nasıl başa çıkılır?
1.
Korkak olun selametli olun, haritanıza bakıp bulaşmayın.
2. Üzerinizde yükle karşılarına çıkmayın, o halde ne savaşabilirsiniz ne de kaçabilirsiniz.
3. Araçtan hiç inmeden gaza basmaya devam edin, durmadığınız sürece vagonunuzu falan kesemezler o kadar çabuk.
4. İnip gebertin. Ancak, oyundaki seviyelerinin 50 üstü olduğunu düşünüyorum. Özellikle de oyun üst leveli 50 iken, onların leveli de düşürülmezse hiç bulaşmayın. Bazı teorilerde sizin levelinize göre ayarlandığı da söyleniliyor.
 
Son düzenleme:

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#2
Önemli not: An itibariyle rehber tamamlanmamıştır.
E. Satış ve PazarlıkÖzel not: Satışı etkileyen faktörler kısmına göz atmazsanız bu başlık altında, boşa kürek çekersiniz.

Malzemelerinizi aldınız. Hedef noktaya taşıdınız şimdi ne olacak? Malzemeler bu Trademanager/ticare müdürleri arasında alım satımı yapılır. A noktasından alınan ürün B noktasında satılır. Bunun için yapacağınız işlem çok basit. Bölgenin ticaret agasına gidip ''R'' basarsınız, açılan pencerede ticaret bölümüne tıklayığ ''hepsini sat/sell all'' seçeneğine basarsınız.

Eğer Pazarlık yapmak istiyorsanız, hemen o Hepsini sat tuşunun yanında ''pazarlık et/Bargain'' seçeneğini de görürsünüz. Bu seçeneğe tıkladığınızda bir terazi oyunu gelir karşınıza ''Yapıcı bir şekilde pazarlık et ya da Agresif bir şekilde baskılı'' seçenekleri vardır. Teraziyi dengelemeye çalışırsınız bu seçeneklerle. 3 kez basmanızı ister sonuncunda dengelemenizi isteyerek. Bu işleme her kalkışmanız 5 enerjinizi yer. Eğer başarırsanız Parzarlık Başarılı/Bargain Succes der ve ürünlerinizi yaklaşık %33 daha fazla bir fiyata verirsiniz. Kaybetmeniz durumunda sadece enerjiniz gider.


Yine yukarıda dediğim gibi, sol taraftaki % ler ürünün fiyatındaki iniş çıkışları temsil eder.

Satışı etkileyen faktörler


1. Her şeyden önce, bu A noktasından alınan ürün B noktasında satılırken, bu noktaların bağlandığına %100 emin olmalısınız. Bu noktaların oyun içindeki adı NODE tur. Biz hiç alışkın olmayan Türk oyunculara, oyunla ilgili en zor gelen husutur. Deneyerek öğrenmek ölümdür biri anlatmazsa. Aksi taktirde %60-70 ürün bedeli cezası yersiniz.

Ama korkmayın ben buradayım.:cool:

2. A noktası ne kadar uzaksa B noktasından, mesafe bonusu alırsınız. Noktaları bağlamamız gerekir demiştim. Örnek olarak A noktasından B'ye, ordan da C'ye, en son da D noktasına bağladınız nodeları. A'dan alıp D noktasına götürdünüz malları, badireler atlattıknız. Şimdi paraları sayabilirsiniz.

3. Ticaret leveliniz ne kadar yüksek ise o kadar çok çeşitli ürün alabilirsiniz. Oyunda ilk levellerde satılan her ürünü size emanet etmez müdür. Önce bir sizde liyakat görmeli, adamın itibarını taşıyacaksınız netice de. Seviyeniz yükseldiğinde daha değerli ürünleri satabilirsiniz.

4. Arz-talep mevzusu. A noktasından aldığınız ürün B noktasında çok satılıyorsa, oradaki satış fiyatı düşer. Eğer C noktasında az satılıyorsa, ürüne talep vardır ve ürünün değeri o noktada yüksektir. Bunu etkileyen oyunculardır. Yukarıda da dediğim gibi 1 enerji vererek ürünün hangi bölgelerde ne kadar talep edildiğine bakabilirsiniz.

5. Pazarlık etmek ortalama %33 ürün değerini artırır.

6.(SPOILER): Henüz oyunda olacağını sanmasam da çöl kısmı açıldığında bir de seviyemizi master 2 ye getirdiğimizde ''çöl bonusu'' elde edeceğiz ki bu da ürünlerin %50 değer kazanmasını sağlıyor.


F. Kaçakçılık

Bu iş biraz zahmetlidir. Öncelikle oyunun saatinin gece 10 ile sabah 7 arasında olması gerekir. Kaçakçı dayımız büyük şehirlerde belirli noktalarda sinsi sinsi belirir. Gündüz gelmez. Ondan eşya alabilmeniz için ticaret seviyeniz en az ''profesyonel'' olmalıdır. Eşyalar çok daha değerlidir ve ağırdır da. Türkçesi burada ne olur bilmiyorum ama muhtemlen ''Gizemli/şüpheli herif'' falan olabilir :DEşyalar çok daha değerli olup dediğim gibi ciddi bir ağırlık bindirir üzerinize.


Ürünleri aldığınızda üzerinizde özel bir ikon belirir. Kaçak mal taşıdığınızı sembolize eder, eğer ürünleri bineğinize ya da aracınıza koyarsanız bu ikon onlara geçer.


Biraz sıkıntılıdır çünkü bunu gören oyuncular sizi öldürmeye çalışacaktır:D Ne kadar uzak bir noktaya satarsanız kazancınız o kadar büyük olsa da menzil arttıkça diğer oyuncular tarafından saldırıya uğrama ihtimaliniz de artar.


Başarılı bir şekilde ulaştırıp sattığınızda, karma puanınız -5000 yer. Bu da sizin ne kadar temiz bir insan olduğunuzun puanıdır. Her oyunda bulunan kötü işler işledikçe düşen iyi işlerle artan sistemdir.
Bunu da açıklayan bir link bırakacağım daha sonra.

G. Saraya Mal Satışı


Saraya mal satışı da standart ticaret yöntemine benzemektedir. Kaçakçılık gibi, her zaman uygulanmaya müsait değildir. İşlem saatleri belirtilmez ve oyunun mevcut ticaret durumuna bağlıdır.

Genel olarak bildiğimiz ticaret ürünlerini talep eder bu saraydan gelen elemanlar. Saatlari belirsiz de olsa kar oranları yüksektir. Talep ettiklerini ürünü hemen ve peşin isterler, peşin de öderler. Ürünler burda satıldığında %200-250 fiyatına gider.

Kanalların kotası vardır dikkat edin de sizden evvel bir başkası gelip sarayın ihtiyacını karşılamasın.


Bilinen bölgelerde bulunanlar;


  • [Balenos] – Veila/Velia
  • [Serendia] – Hidel
  • [Calpheon] – Calpheon
ÖNEMLİ NOT: Saray ticaretinde istenilen ürünü hedef bölgeye götürdüğünüzde ''Sarat çalışanına teslim edin, ticaret müdürüne değil.

H. Bomba Fırsat Satışları


Saray satışlarının yanı sıra, oyunda bir kasabanın bazı ürünleri %200 değerinden aldığına dair duyurular yapılır. İşte o vakit NODE larınız hali hazırda bağlı olsa iyi olur bu işten karlı çıkıp fırsatı değerlendirebiliniz için.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#3
Part 3 kısmı için belirsiz mesaj işgali. Eğer yukarıda sığarsa bunu sileceğim.


Bu mesaj bölümünde henüz oyuna gelmemiş olan birçok özelliği, geldiği vakit ekleyeceğim.
 
Son düzenleme:

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#5
türkiye serverında heniz ilk versiyonda olmayacak bir çok özelliği eklemişsin zaten :)
Yanılıyorsun arkadaşım. Bu özellikleri ben ilk versiyonlarında de öğrenmiştim. Kore de :)
Sadece G maddesinden emin değilim. O da rehberin %10'unu oluşturmuyor bile.
Trade sistemi alpha yapımından beri oyuna.
Bir de beni yanlış anlamayın, bdo yu bugüne kadar oynamış en eski türk oyunculardan birisiyim ben. Belki de en eskisi, sizler kadar enerjim yok oyunu devam ettirebilecek. Bir hitiyarın yardımı bu rehberler. Tartışılacak biri değilim bilgi konusunda.

Ya da burda 13:20 den de anlayabilirsin
 
Son düzenleme:

DragoN

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Katılım
22/9/17
Mesajlar
64
Beğeniler
38
Puanları
58
Yaş
27
Konum
Tekirdağ
#6
Merhaba güzel bir rehber hocam. ama orada oyunun bir bug ile ilgili bir link daha gördüm ama bug olayından yararlanmak tamamen ban sebebi olacağını oyun görevlileri tarafından her türlü bug hile gibi durumlardan yararlanan oyunculara acımayacaklar duyurdular. daha sonra sıkıntı çekmesinler. :)

Ayrıca oyun 55 Level ile başlayacak tam sürümde 60 çıkacak çok geri sürümden başlamayacağız. :D
 

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#7
Merhaba güzel bir rehber hocam. ama orada oyunun bir bug ile ilgili bir link daha gördüm ama bug olayından yararlanmak tamamen ban sebebi olacağını oyun görevlileri tarafından her türlü bug hile gibi durumlardan yararlanan oyunculara acımayacaklar duyurdular. daha sonra sıkıntı çekmesinler. :)
Hmm, farz edelim ki ''Bakın arkadaşlar kazara mazara yaparsınız falan dikkat edin haa'' diye uyardığımı düşünelim :D Bilmiyorum buna bug denir mi biraz heyecan katmak için dedim. Oyun çıktığından bu yana bugları acımadan yok ettiler. Sorgusuz sualsiz de banladılar. Ama bunu her yayında ve videoda serbest kılıp dokunmadılar. Daha çok bir ''yöntem'' gibi. Ama bug benim yorumumca.
 

DragoN

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Katılım
22/9/17
Mesajlar
64
Beğeniler
38
Puanları
58
Yaş
27
Konum
Tekirdağ
#8
Hmm, farz edelim ki ''Bakın arkadaşlar kazara mazara yaparsınız falan dikkat edin haa'' diye uyardığımı düşünelim :D Bilmiyorum buna bug denir mi biraz heyecan katmak için dedim. Oyun çıktığından bu yana bugları acımadan yok ettiler. Sorgusuz sualsiz de banladılar. Ama bunu her yayında ve videoda serbest kılıp dokunmadılar. Daha çok bir ''yöntem'' gibi. Ama bug benim yorumumca.
Valla hocam bizim koreden beri oynayan bir arkadaşım direk oyunun ceo ve orada oyun görevlileri ile muhabbet etti ve dediklerine göre oyunun buglarından yararlanmaya çalışan yada bot veya hile gibi şeyleri sıcak bakmıyoruz ve o konularda acımıyoruz diye cevap vermişler. hani belki sana bir kaç kişiye bir şey olmadı belki bir kerelik kullanacak adam bir şekilde yakalandı hani bırak bu konuda bilgisi olan yapsın ilk kez denicem derken güme gitmesinler diye buraya yazayım dedim. :D
 

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#9
Valla hocam bizim koreden beri oynayan bir arkadaşım direk oyunun ceo ve orada oyun görevlileri ile muhabbet etti ve dediklerine göre oyunun buglarından yararlanmaya çalışan yada bot veya hile gibi şeyleri sıcak bakmıyoruz ve o konularda acımıyoruz diye cevap vermişler. hani belki sana bir kaç kişiye bir şey olmadı belki bir kerelik kullanacak adam bir şekilde yakalandı hani bırak bu konuda bilgisi olan yapsın ilk kez denicem derken güme gitmesinler diye buraya yazayım dedim. :D
O arkadaşın bizzat ben miyim yoksa barış mı? ;)
İyi oldu yazman hacı, zenginlik zenginliktir :D Değiştiremiyorum gerçi notu ordaki, mesaj göndermede sıkıntı yaşıyorum sitede uzunluk adına bir sorup düzelteyim.
 

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#11
Şimdi eğer barış abiysen direk sen yok değilsen evet barış abi :D
Ben barış değilim sadece gamex e katılamacağım için onu destekledim o kadar. Oyunu tanıtmamız için bizden yardım istemişlerdi. Barış'ın sözlerini tekrar ettin konuşurken ordan anladım. :DZaten kaç kişi var ki oyun sahibiyle konuşmuş.
 

DragoN

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Katılım
22/9/17
Mesajlar
64
Beğeniler
38
Puanları
58
Yaş
27
Konum
Tekirdağ
#12
Ben barış değilim sadece gamex e katılamacağım için onu destekledim o kadar. Oyunu tanıtmamız için bizden yardım istemişlerdi. Barış'ın sözlerini tekrar ettin konuşurken ordan anladım. :DZaten kaç kişi var ki oyun sahibiyle konuşmuş.
dimi oda var zaten direk onun sözlerini alıntı olarak kullandım. bizde böye böyle prim kasıyoruz işte :D
 

ragefull

Professional 10
BDO Oyuncusu
Katılım
18/9/17
Mesajlar
16
Beğeniler
25
Puanları
408
Konum
Ankara
Web sitesi
www.youtube.com
#13
Yanılıyorsun arkadaşım. Bu özellikleri ben ilk versiyonlarında de öğrenmiştim. Kore de :)
Sadece G maddesinden emin değilim. O da rehberin %10'unu oluşturmuyor bile.
Trade sistemi alpha yapımından beri oyuna.
Bir de beni yanlış anlamayın, bdo yu bugüne kadar oynamış en eski türk oyunculardan birisiyim ben. Belki de en eskisi, sizler kadar enerjim yok oyunu devam ettirebilecek. Bir hitiyarın yardımı bu rehberler. Tartışılacak biri değilim bilgi konusunda.

Ya da burda 13:20 den de anlayabilirsin
emin olmadığın konuları araştırıp öğrendikden sonra rehberine eklemen yeni başlayacak arkadaşlar için daha faydalı olucakdır :) imperial trade oyuna valencia paketinden sonra dahil olan bir içerik, bilgi konusunda zaten seninle tartışacak değilim herkesin icraatı ortada
 

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#14
emin olmadığın konuları araştırıp öğrendikden sonra rehberine eklemen yeni başlayacak arkadaşlar için daha faydalı olucakdır :) imperial trade oyuna valencia paketinden sonra dahil olan bir içerik, bilgi konusunda zaten seninle tartışacak değilim herkesin icraatı ortada
''Sadece G maddesinden emin değilim. O da rehberin %10'unu oluşturmuyor bile.''
Sebebi de yapımcıların da karar verememiş olması :D
Gözden kaçmış hocam, gereksiz gerilmeyelim sert üslubumdan ötürü özür diliyor mesajı siliyorum.
 
Son düzenleme:

ÖZBEK

Artisan 2
BDO Oyuncusu
Katılım
18/9/17
Mesajlar
15
Beğeniler
1
Puanları
428
Yaş
26
Konum
ISPARTA
#16
Aradığım meslek :) eline sağlık, rehber için teşekkürler. Tamamlanınca nasıl bir hâl alacak merak içerisindeyim.
 

savas3301

Beginner 5
BDO Oyuncusu
Katılım
18/9/17
Mesajlar
76
Beğeniler
23
Puanları
53
Yaş
34
Konum
Mersin
#17
Oyun açıldığında ticaret yapmayı bu rehber ile deneyeceğim :) eline, emeğine sağlık hocam.

Bu arada G. Saraya mal satışı başlığını okuyunca Galatasaray gibi okudum bir an :D
 

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#18
Oyun açıldığında ticaret yapmayı bu rehber ile deneyeceğim :) eline, emeğine sağlık hocam.

Bu arada G. Saraya mal satışı başlığını okuyunca Galatasaray gibi okudum bir an :D
Senin yorumunu okurken ben de Galatasay diye okudum şimdi :D Yazarken fark etmedim.
 

Froxss

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Katılım
25/9/17
Mesajlar
9
Beğeniler
4
Puanları
38
Konum
Bursa
#19
Ben ciddi ciddi trade ile ilgilenmek istiyorum. Daha evvel izlediğiniz bir yol falan varmı? "Bu şekilde yaparsan şu avantajı dezavantajı var diyebileceğin" Mesela hangi nodeları birbirine bağlamalıyım hiçbir fikrim yok contrubiton point kazandıkca node bağlıyorum :D
 

Kirito

Master 8
Yönetici
Moderatör
BDO Oyuncusu
Katılım
21/9/17
Mesajlar
914
Beğeniler
529
Puanları
588
Konum
Margoria
#20
Ben ciddi ciddi trade ile ilgilenmek istiyorum. Daha evvel izlediğiniz bir yol falan varmı? "Bu şekilde yaparsan şu avantajı dezavantajı var diyebileceğin" Mesela hangi nodeları birbirine bağlamalıyım hiçbir fikrim yok contrubiton point kazandıkca node bağlıyorum :D
Şimdi oyunu bir CBT de görmemiz gerek. Hali hazırda oyun 8 milyon açılmış kullanıcı hesabına ulaştı, burda nerden başlatacaklar hangi güncellemeler dahil olacak bilemiyoruz. Tamam oyun şu noktadan başlıyor da 3-4 yılda 208 güncelleme yapıldı en az. Hangi birimden kabul alacaklar bilmiyorum trade konusunda :D Geldiği vakit ekleyeceğim. Ama genel mantık,Ne kadar uzak birime satarsan o kadar para kazanırsın. Baktın gerekli contribution point daha az istiyor bazı noktalar oralara hedef koyabilirsin. Zaten ürünleri alırken nerde ne kadara satıldığı yazıyor enerji harcayarak görebilirsin. Şuanki güncelleme de yakın yerlere satıldığında mesafe bonusundan ceza yemem var. Yani arada 500m istiyorlardı. Nasıl olacak bilmiyoruz, bakalım :)