Neler yeni
Şimdi bize katılın!

Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilirsiniz daha fazlası için forumumuza kayıt olmalısınız. Kayıt işlemi tamamen ücretsiz ve hızlıdır.

Kara Taş - Hikayesi

Gamepowa

Artisan 2
BDO Oyuncusu
Katılım
15/9/17
Mesajlar
66
Beğeniler
37
Puanları
423
Yaş
27
#1
Kara Taş, medeniyetimizin başlangıcıydı. Ve lanetli gücüyle, sonu oldu.

Kadim atalarımız, Kara Taş'ın gücünü kullanarak medeniyetler kurdular. Kara Taş'ın gücünü ellerinde tutabileceklerini sandılar. Fakat Kara Taş, bekledi. Atalarımızın yüreklerine hırs, güç iştahı ve savaş isteği aşıladı.

Bir gün, bu gücü elde etmek için kılıçlar çekildi. Ve bir daha kınlarına girmediler.

Calpheon ve Valencia arasında kalan, Kara Taş'ın çıktığı Black Desert, yüzbinlerce maceracının uğrak yeri, çoğunun da mezarı oldu. Güç peşine düşen iyi ve kötünün arasındaki savaş, çölün kumlarını siyaha boyadı. Sonunda çöle, ona yakışan bir isim verildi. Kara Çöl (Black Desert).

Kara Çöl o kadar çok maceracının kanını akıttı ki, Valencia'nın bilgeleri bu çöle yeni ismini verdiler: Kara Çöl. Yolu düşenlerin pusulasız, haritasız, sıcakla, hastalıkla ve canavarlarla boğuşurken düşmanın nereden boğazlarına çökeceklerini bilmediği lanetli bir arazi.

Calpheon ve Valencia tarihçeleri, bize Kara Taş hakkında çok şey anlatır. Ticaret yollarını elinde tutan Calpheon ve savaş ganimetleriyle zenginleşen Valencia, Kara Taş için sonsuza kadar sürecek bir savaşta kılıç sallar.

Bu ülkelerin tarihlerini inceleyenler, kitapların satır aralarında geçmişin ve bugünün karanlık hatıralarını, ve Kara Taş hakkında paha biçilmez gizli yazıları, hatıraları bulabilirler.

Black Desert dünyasındaki kaderin, hükmedilmeyen güce sahip olmak ve onun düşmanın elinde geçmesini engellemek. Sınava hazır mısın yolcu?

PanoramaEpheria
 

Rİgel1905

Beginner 3
BDO Oyuncusu
Katılım
1/11/17
Mesajlar
5
Beğeniler
3
Puanları
38
Yaş
24
Konum
istanbul
#3
Merak ettiğim bir konuydu oyunlarda hikayeye önerm veririm oynarken o hikayeyi sana hissettirmesi sana yansıtması önemli benim için, RPG oyunlarınında amacı budur zaten kendini o hikaye içinde o karakterin yerindeymiş gibi hissedersin fakat nedense bu oyunda o hissi alamadım bir türlü Düz bir şekilde oraya git şunu getir buraya gel bunu yap tarzında görevlerden başka birşey yok gibiydi İngilizcem kötü olmasına rağmen Tera online oynarken bile o oyundaki görevler arasındaki sinematikler vs sana O atmosferi yansıtabiliyordu bu oyunda hikaye daha güzel işenebilir ve yansıtılabilirdi diyorum. Oyun bana göre daha çok işçilik temasını ön plana çıkarıyor...